مدیریت قبوض در سبزپرداز

با سبزپرداز، قبوض خود را پرداخت، ذخیره و مدیریت کنید
مدیریت و پرداخت قبوض در سبزپرداز

مدیریت و پرداخت قبوض

در حال حاضر کسب و کار قبوض به صورت پراکنده نزد شرکت‌های ارائه دهنده خدمات متفاوت در حوزه انرژی، مخابراتی، مالیاتی و ... هستند. این شرکت‌ها برای توزیع قبوض کاغذی خود هزینه‌های سنگینی را متحمل می‌شوند.

در حال حاضر سالانه حدود هزار میلیارد تومان هزینه صدور قبوض کاغذی می‌شود. مهم‌تر از این هزینه، صدمه زدن به محیط زیست و قطع ده‌ها هزار درخت برای تولید کاغذهای این قبوض می‌باشد.

هدف اصلی برنامه سبزپرداز، یکپارچه‌سازی تمامی قبوض یک کاربر در محیط برنامه، امکان مدیریت این قبوض و در نهایت با مقایسه مصرف کاربران در مناطق، مدیریت مصرف انرژی آن‌‎ها می‌باشد. سبزپرداز در تلاش است تا بتواند با همکاری شرکت‌های خدماتی، دریافت قبوض با جزئیات کامل را بر روی برنامه خود داشته باشد، تا راهی به سوی حذف قبوض کاغذی را فراهم سازد.

کاربران می‌توانند قبوض خود را در برنامه سبزپرداز اضافه نمایند. برای افزودن قبوض، کاربر می‌تواند از بارکد یک قبض و یا وارد نمودن شناسه قبض و پرداخت آن اقدام نماید. همچنین سبزپرداز تمامی پیامک‌هایی که در ارتباط با قبوض به گوشی کاربر ارسال می‌شوند را به صورت خودکار به برنامه می‌افزاید. کاربر می‌تواند مهلت پرداخت یک قبض را در برنامه اضافه نماید تا سبزپرداز با نزدیک شدن مهلت این پرداخت هشدارهای لازم را به کاربر بدهد.

پس از افزودن یک قبض، کاربر می‌تواند آن را به صورت آنلاین (با تمامی کارت‌های شتاب) پرداخت نماید. اطلاعات پرداخت نظیر تاریخ پرداخت و کد رهگیری نیز در برنامه ذخیره خواهند شد.

مدیریت و پرداخت قبوض در سبزپرداز