حذف قبوض کاغذی، خدمت به کشور

اگر هیچ یک از ما به موضوعات مرتبط با حفظ محیط زیست هم علاقمند نباشیم زندگی بدون کاغذ مزایای زیادی برای ما و محیط پیرامون اطراف ما دارد. در حداقل منفعت می‌توان به کاهش هزینه خرید کاغذ اشاره کرد.

تصور کنید دیگر هیچ قبوض کاغذی برای افراد ارسال نشود و در ساختمان‌ها از کاغذ برای رسید، فاکتور، بیلان و … استفاده نشود برای لذت بیشتر از این رویا کافیست به دنیای اطراف خود دقت کنیم تا متوجه شویم که افراد به چه اندازه درگیر مشکلات استفاده از کاغذ هستند. اگر چه بسیاری از افراد، شرکت ها و سازمان‌های سنتی به سختی با تحولات تکنولوژی همراه می‌شوند و برای حذف کاغذ از کسب و کار و محیط خود مقاومت زیادی نشان می‌دهند، وقتی به نسل جدید شرکت‌ها و ارگان‌های موفق نگاه می‌شود، تصویر دیگری در ذهن‌ها نقش می‌بندد.

زیرساخت‌هایی برای تحقق رویای دنیای بدون کاغذ کم کم در حال شکل‌گیری است و شاید اگر با سرعت مناسب پیش رود، بتوان گام‌های موثرتری در این زمینه برداشت. حال برای سرعت بخشیدن به این حرکت موثر می توان با استفاده کردن از اپلیکیشن سبزپرداز و فعالسازی سرویس قبوض پیامکی آن (در شهرهایی که سرویس قبوض پیامکی آن فعال است) به شرکت‌ها کمک کنیم تا کم کم قبوض کاغذی خود را حذف نمایند. این موضوع یک اثر مثبت دیگر هم دارد که ادارات و شرکت‌های سایر شهرها که نیز سرویس قبوض پیامکی خود را فعال نکرده‌اند، ترغیب به راه اندازی سرویس قبوض پیامکی شوند.