فعالسازی قبض پیامکی در سبزپرداز

در حال حاضر در کشور چیزی حدود 1000 ملیارد تومان در سال هزینه صدور قبوض کاغذی می شود و جدا از این هزینه سرسام آور قطع هزاران درخت برای تولید کاغذهای این قبوض می‌باشد به همین دلیل شرکت‌های توزیع قبوض کاغذی برای پایین آوردن این هزینه های سنگین قبوض خود را پس از فعالسازی توسط مشتری، به صورت پیامکی ارسال می کنند و هر روز به تعداد این شرکت‌ها که از این روش جهت اطلاع مشتریان خود از میزان مصرف و مبلغ آن جهت پرداخت رو به افزایش است.

اپلیکیشن سبزپرداز به صورت بسیار ساده فعالسازی قبوض پیامکی را پیاده سازی نموده است به این صورت که کاربران به صفحه فعالسازی قبوض پیامکی وارد می‌شوند و نوع قبض خود از قبیل آب، برق، گاز، تلفن و یا جریمه را انتخاب می نمایند (هزینه فعالسازی این قبوض رایگان می‌باشد و صرفا قبوض جریمه توسط شرکت راهور به ازای هر پیامک 50 تومان محاسبه می گردد) بعد از آن استان محل سکونت و در انتها به تناسب اطلاعات مورد نیاز شرکت مورد نظر شناسه قبض، شماره پرونده و یا شماره اشتراک خود را وارد و کلید فعالسازی را می‌زنند به این صورت از این به بعد شرکت مورد نظر قبوض خود را به صورت پیامکی برای کاربر مورد نظر ارسال می‌کند و سبزپرداز با خواندن آن پیامک از باکس پیامک کاربران تبدیل به قبض پرداخت نشده می‌کند و به کاربران اجازه مدیریت آن را می‌دهد.

در نقطه مقابل نیز غیرفعالسازی قبوض پیامکی نیز جهت استفاده کاربران گرامی پیاده سازی گردیده است. فقط توجه داشته باشید در برخی موارد امکان غیر فعالسازی برای عدم ارسال قبض پیامک وجود ندارد که این مورد از حوزه اختیارات سبزپرداز خارج است. پس بهتر است قبل از فعالسازی، از امکان غیرفعال کردن آن آگاه باشید. سبزپرداز در این حالت نیز امکانی را فراهم کرده است که شناسه قبض مورد نظر (که امکان غیرفعالسازی پیامک برای آن وجود ندارد) را در لیستی اضافه کنید که قبض به صورت خودکار وارد سبزپرداز نشود و برنامه آن قبض را از پیامک‌ها نخواند. برای این کار از منوی سبزپرداز به صفحه “عدم دریافت پیامک قبض” مراجعه نمائید.